Dnia 18 stycznia 2018 roku w Kościele
pw. św. Józefa w Chorzowie odbył się koncert charytatywny organizowany przez Zespół Szkół Ogólnokształcących numer 1 w Chorzowie. Był on dla dwuletniej Julki Sabel, która urodziła się bez prawego przedramienia. Dla Julki zagrali w repertuarze kolędowo-pastorałkowym Henryk Czich z zespołu Universe oraz Grupa Vox.
Całość poprowadził Bogdan Kalus  (słynny odtwórca roli „Hadziuka” z Rancza).

Celem koncertu było uzbieranie na protezy, co też udało się, ponieważ dochód z licytacji gadżetów przekazanych przez artystów wyniósł 6092 zł.

Pierre_Deck, który był obecny na tym koncercie wziął udział w licytacji i udało mu się wylicytować płyty zespołu Universe oraz książkę Henryka Czicha "Tacy Byliśmy...". Wylicytowana książka i płyty zostały przekazane rodzicom Julki Sabel do ponownej licytacji przy okazji kolejnej zbiórki.
Grupa Vox wystąpiła w składzie: Witold Paszt, Dariusz Tokarzewski oraz Mariusz Matera. Koncert był magiczny i na wszystkich zgromadzonych wywołał ogromne wrażenie.

Pierre_Deck postanowił ze swej strony również pomóc Julce Sabel a jednocześnie na antenie ówczesnego radia podziękować artystom biorącym udział w tym koncercie. Dzięki niezwykłej uprzejmości Witolda Paszta w rękąch Pierre_Deck-a znalazły się płyty zespołu Vox "The Best Of' oraz "Kolędy" i zostały one przekazane podczas audycji słuchaczom wzamian za nadesłane podziękowania głosowe dla zespołów Vox i Universe.
Audycja spotkała się z ciepłym przyjęciem i niesamowitym odzewem ze strony słuchaczy. Słuchacze, również postanowili pomóc małej Julce przekazując wpłaty pieniężne na konto Fundacji "Miej Serce" w dniu audycji a także poprzez przekazanie 1% podatku podczas rozliczania swoich PIT-ów. Podczas kolejnej audycji została zorganizowana licytacja gadżetów przekazanych przez Ekipę radia oraz gadżetów radiowych.
Jako pomysłodawca i prowadzący akcję na rzecz Julki Sabel na antenie poprzedniego radia internetowego nie porzuca dzieła pomocy, które rozpoczął. Teraz jako właściciel i prezenter Radia Mbox oraz Ekipa Radia Mbox nadal chcą kontunuować to co rozpoczął i nadać pomagać.
Deklarujemy ponadto chęć czynnego udziału przy okazji kolejnych wydarzeń oraz przekażemy na licytację nasze gadżety radiowe.
Koszt protezy to kwota ok 3000,- … Julcia rośnie i protezę trzeba wymieniać co ok. 10 miesięcy a więc POMAGAJMY - pamiętając o Julii także przy rozliczaniu deklaracji podatkowej za obecny rok.
Serdecznie Pozdrawiamy
Ekipa i Administracja
Radia Mbox

Pierre_Deck na Burgmanii 2018
W dniach 01 - 03.06.2018 odbył się 14 Zlot Miłośników Maxi Skuterów.
Sztandarowy zlot Klubu Burgmania to niezmiennie od lat doskonała okazja aby zgłębić tajniki hobby jakim są maxi skutery, wziąć udział w konkursach zlotowych z cennymi nagrodami, przejechać w paradzie maxi skuterowej, odbyć jazdy nowymi modelami motocykli marki KYMCO, pobawić się na wieczornej dyskotece lub... po prostu odpocząć w gronie przyjaciół o podobnych zainteresowaniach. Zlot Burgmania to także idealny moment aby spędzić niezapomniany rodzinny weekend z dziećmi dla których na każdej imprezie Klub Burgmania stara się zapewnić niezapomniane atrakcje.
Pierre_Deck, który od lat jest Burgmaniakiem i bierze czynny udział w zlotach oraz spotkaniach, będąc jednocześnie Prezenterem radiowym na poprzednim radiu postanowił przeprowadzić relację z tego wydarzenia.
W ten sposób Burgmaniacy, którzy z różnych względów nie mogli być obecni na tej imprezie mieli okazję śledzić na bieżąco to co się wtedy działo.
        Słuchacze kompletnie niezaznajomieni dotychczas z  tematyką motocyklową a także maxi skuterów mieli okazję usłyszeć w czwartek 31 maja wywiad z Mariuszem Burgim. Człowiekiem legendą w świecie maxi skuterów a także chodząca motocyklową Wikipedią. Podczas prawie trzech godzin audycji słuchacze mieli okazję zapoznać się z działalnością Klubu Burgmania oraz zadać wiele pytań Mariuszowi, który był do ich dyspozycji. Podczas rozmowy poruszone zostało także wiele kwestii związanych z bezpieczeństwem podczas jazdy na motocyklu - Klub Burgmania poza "zarażaniem" tematyką Maxi Skuterów promuje bezpieczną jazdę na motocyklach.
Kolejny dzień był dniem oficjalnego startu Burgmanii 2018 i zlotowej dyskoteki. Słuchacze za pośrednictwem radia i radiowego LIVE mogli usłyszeć i zobaczyć Burgmaniaków w akcji, którzy każdego roku przebierają się w ustalony dress-code.
Tym razem stroje i fryzury uczestników zabawy były w klimatach lat 90'.
Sobota to dzień wyczekiwanej licytacji przedmiotów przekazanych przez Burgmaniaków, którzy są ludźmi o naprawdę wielkich sercach i zawsze chętnie wspomagają osoby potrzebujące. Całkowity dochód z urządzonej licytacji został po raz kolejny przeznaczony na rzecz Szlachetnej Paczki. Pierre_Deck na własny koszt wykonał gadżety radiowo - zlotowe w postaci unikalnych koszulek i kubków radiowo - zlotowych, które przekazał na licytację. Po licytacji odbyła się kolejna dyskoteka i tym razem Pierre_Decka wsparli prezenterzy poprzedniego radia -  Bożena i Marcin, którym w tym miejscu Pierre_Deck jeszcze raz bardzo dziękuje za pomoc, wspólne prowadzenie zabawy oraz audycji. Dziękuję także szefostwu poprzedniej stacji za udostępnienie serwera i czasu antenowego.
Niedziela była dniem pożegnań i uczestnicy 14 Zlotu Miłośników Maxi Skuterów rozjechali się do swoich domów.
Szczególne podziękowania dla:
Mariusz Burgi - Ojciec Dyrektor Klubu Burgmania
...za niezwykłe wyróżnienie jakim jest dla mnie zapewnienie dobrej zabawy zlotowiczom i słuchaczom na tak prestiżowej imprezie oraz okazanie ogromnego zaufania.
Mam nadzieję na kontynuację współpracy tym razem pod szyldem własnego Radia.
(Dla zaintresowanych tematyką Maxi link do strony Burgmania.net po kliknięciu w logo)
Anecie i Pawłowi Jawor - właścicielom firm WilPol-Bis oraz Superhafty.pl
..za ekspresowe i mega profesjonalne wykonanie koszulek radiowo - zlotowych. Perfekcjoniści w każdym calu i z czystym sumieniem mogę polecić ich pracę.
Dla naszych słuchaczy po podaniu kodu "radiombox" jest przewidziane 10% rabatu!
(Dla zainteresowanych produktami link po kliknięciu w odpowiednie loga)
fot. by Pierre_Deck & internet
fot. by Pierre_Deck & Burgmaniacy & Burgmania.net - wszelkie prawa zastrzeżone!

© 2018 Radio Mbox by Pierre_Deck
Grzegorzowi Frątczakowi - właścicielowi firmy Grand
..za ekspresowe i mega profesjonalne wykonanie kubków radiowo - zlotowych.
Fachowiec jakich mało i również z czystym sumieniem mogę polecić jego pracę.
Dla naszych słuchaczy po podaniu kodu "radiombox" jest przewidziane 10% rabatu!
(Dla zainteresowanych produktami link po kliknięciu w logo)
Ekipie Motor-Land - przedstawicielowi KYMCO POLSKA
Grzegorzowi Frątczakowi - właścicielowi firmy GrandAuto24
..za udostępnienie uczestnikom przez cały czas trwania zlotu do jazd testowych nowych modeli motocykli marki KYMCO. Dawno tak się nie ubawiłem :)