Po 2 letniej przerwie powróciły dni Gubina - 59. Wiosna Nad Nysą. Nie zabrakło na niej atrakcji, spośród których każdy mieszkaniec miasta oraz przyjezdni goście mogli znaleźć coś dla siebie.

Wiosna nad Nysą 2022 trwały trzy dni, 10-12 czerwca. Tradycyjnie zaplanowano wiele atrakcji, z koncertami gwiazd na czele. Dla wszystkich odwiedzających czekały koncerty, eventy, prezentacje dorobku artystycznego mieszkańców Gubina, wesołe miasteczko, bogaty jarmark, imprezy towarzyszące. Wśród gwiazd zespoły PIERSI, VIDEO, DEFIS oraz dodatkowo zespoły: GOOD MUSIC FANS, DEPECHE MODE cover, MAANAM cover, CADILLAC.

Jedną z imprez towarzyszących była także II Międzynarodowa Parada Motocyklowa Gubin - Guben oraz na Wyspie Teatralnej zobaczyć ponad 200 motocykli, zjeść pyszną grochówke, kiełbasę z grilla oraz posłuchać doskonałej muzyki.
Piątkowe młodzieżowe mocne uderzenie w postaci zespołu The Epilogue!
The Epilogue powstało w swojej pierwszej formie w roku 2020. W obecnym składzie zespół występuje od 2021.
The Epilogue - młody, jazz-rockowy zespół z Zielonej Góry. Tworzą go trzy różne charaktery, lecz łączy jedna wspólna pasja - muzyka. Działają w naszym województwie, choć grają dużo również w innych częściach Polski - Pomorzu czy Wielkopolsce. Współpracują z licznymi muzykami i prowadzą owocną współpracę z Zielonogórskim Ośrodkiem Kultury, zostając np. laureatami jego młodzieżowego festiwalu piosenki. Razem tworzą silny skład, który stale poszukuje w nowych gatunkach.
Kuba Kolanko - instrumenty klawiszowe, wokal
Aleksander Bohatkiewicz - gitara basowa
Dariusz Ratkowski - perkusja

Zapraszamy do wysłuchania relacji z koncertu The Epiloque
Good Music Fans to nowa, coverowa formacja muzyczna stawiająca na popularne utwory przede wszystkim z lat 80-tych, ale nie brakuje też kilku nowości. Zespół stawia głównie na polską muzykę z pogranicza muzyki rockowej i poprockowej. W repertuarze Good Music Fans usłyszycie przeboje takich wykonawców jak Lady Pank, Dżem, Perfect, Sting, Bob Marley i inni… z nowości pojawią się „radiowe hity” Dawida Kwiatkowskiego, Dawida Podsiadło czy Pawła Domagały. Zespół tworzą muzycy z terenu woj. lubuskiego, a dokładnie z Gorzowa, Zielonej Góry, Słubic i Gubina. GMF dba zarówno o odpowiedni poziom muzyczny, jak i o dobry kontakt z publicznością.
Jarosław Pikula – wokal
Janusz Gajda – gitara
Mariusz Smoliński – in. klawiszowe
Andrzej Jóźwiak – saksofon
Tomasz Makuchowski – bass
Karol Wiśniewski – perkusja

Zapraszamy do wysłuchania relacji z koncertu Good Music Fans
Zespół VIDEO to jeden z najpopularniejszych zespołów współczesnej polskiej muzyki rozrywkowej. Istnieje od 2007 roku, ma na swoim koncie 3 albumy: "Video Gra", "Nie Obchodzi Nas Rock" oraz "Doskonale Wszystko Jedno". Wspomniane płyty przyniosły liczne przeboje, m.in: "Bella", "Idę na plażę", "Soft", "Papieros", "Środa czwartek", „Szminki róż", "Fantastyczny lot", "Wszystko Jedno" oraz "Ktoś Nowy".
VIDEO są laureatami licznych nagród, wśród ostatnich wyróżnić można statuetki Eska Music Awards 2015, 2016 w kategorii "Najlepszy Zespół". W tym roku single "Wszystko Jedno" i "Ktoś Nowy" osiągnęły status Platynowych Płyt, a album album „Doskonale Wszystko Jedno” pokrył się złotem.

VIDEO tworzą: Wojtek Łuszczykiewicz, Bartek "Budyń" Szymański, Piotr Kowalewski, Paweł Stępień i Daniel Tyszkiewicz.
The Best of Depeche Mode to nowy na polskim rynku cover band legendarnej grupy z Basildon.  To jedyny w Polsce skład grający ten repertuar całkowicie na żywo. Pulsująca sekcja rytmiczna, gitara i syntezatory, okraszone głosem wokalistów, dają całkiem bliskie oryginałom wersje największych hitów Depeche Mode. Ciekawostką jest fakt, iż zespół w swoim repertuarze posiada kompozycje zaaranżowane w taki sposób aby wiernie oddawały koncertowy charakter utworów wykonywanych przez DM w trakcie tras koncertowych.  Dodatkowo zespół swoje koncerty wzbogaca o klimatyczne wizualizacje, które potęgują pozytywne doznania estetyczne wśród słuchaczy. Można być więc pewnym, iż koncerty „The Best of Depeche Mode” to gwarancja super zabawy i niezapomnianych, wyszukanych wrażeń.


Zapraszamy do wysłuchania relacji z koncertu The Best Of Depeche Mode
TRIBUTE TO MAANAM – Aga Bieńkowska z ZESPOŁEM
oraz największe przeboje grupy MAANAM!!!

AGA BIEŃKOWSKA – prywatnie rozkochana w kulinarnych podróżach i tańcu dziewczyna z Mazur, a zawodowo – aktorka Teatru Zagłębia w Sosnowcu, uhonorowana statuetką KREATONA i nagrodą im. Leny Starke, która nie boi się żadnych wyzwań. Oddana scenie od dziecka, potrafiąca połączyć wokalne, ruchowe i aktorskie umiejętności w jedną zwartą całość, a przy okazji energetyczna bomba, zawsze dająca z siebie 200%… a nawet więcej!

Zapraszamy do wysłuchania relacji z koncertu
TRIBUTE TO MAANAM – Aga B z ZESPOŁEM
Zespół Cadillac istnieje od ponad 30 lat i nie ma gatunku muzycznego, którego nie grał. Zespół czerpie niekończącą satysfakcję zarówno z grania klasycznego rocka jak i nowszych gatunków, lecz najbardziej znani są z programów LED ZEPPELIN, PINK FLOYD (w rozszerzonym 9-osobowym składzie) i U2.
Cadillac jest laureatem Kulturalnej Nagrody Miasta Zielona Góra 2021. Nagrodę wręczył Prezydent Miasta Janusz Kubicki

Zenek Chodorowski - gitara, wokal
Jarek Gil - bas, wokal
Zenek (Stefan) Czernicki - klawisze, wokal
Marek Kieloch - perkusja, wokal  

Zapraszamy do wysłuchania relacji z koncertu Cadillac
Defis i jego wokalista Karol Zawrotniak prezentuje nowe oblicze polskiego disco/dance. Formacja zawiązała się w styczniu 2012 roku. Lider zespołu w 2014 roku wziął udział w drugiej edycji Disco Star, gdzie został zauważony przez jury w składzie Shazza, Liszewski, Masters i Miller. W lutym grupa zgłosiła się do eliminacji na konkurs Eurowizji 2016.
Formacja Defis ma na koncie takie przeboje jak: "Wciąż o Tobie mam sny", "Tak bardzo tego chcę", "Niespotykany kolor" czy "Jeden gest". Utwór „Niespotykany kolor", który wykonuje zespół ma na youtube.com ponad 16,5 miliona wyświetleń.
O popularności przebojów formacji Defis świadczą także liczne remixy, które  co chwila pojawiają się w sieci.

Zapraszamy do wysłuchania relacji z koncertu Defis
© Radio Mbox by Pierre_Deck 2022
Piersi - kapela rockowa powstała w 1984 roku w Jarocinie. Zespół założyli: Paweł Kukiz, Zbyszek "DZIADEK" Moździerski, Rafał "JEZIORO" Jezierski oraz Andrzej "OLI" Olszewski. Twórczość Piersi charakteryzują prześmiewcze teksty, które zawsze dotykają ważnych i aktualnych kwestii społecznych, kulturalnych i politycznych w Polsce.
Już na festiwalu w Jarocinie w 1984 roku, muzycy pokazali się jako zespół nietuzinkowy i bardzo charakterystyczny – mocne, punkowe brzmienie połączyli z tekstami poezji socrealizmu. Był to oczywiście zabieg mający na celu sparodiowanie twórczości komunistycznych poetów, jednak okazał się to również świetny sposób na cenzurę, która nie mogła wyciąć tych tekstów. Taki repertuar zapewnił zespołowi miejsce w "złotej ósemce" festiwalu Jarocin '84.
Ich pierwszy album, zatytułowany "Piersi" został wydany w 1992 roku. Największym hitem tej płyty okazał się utwór "ZCHN ZBLIŻA SIĘ", będący satyrą na ówczesną sytuację kleru. Piosenka została nagrana do melodii pieśni religijnej "Pan Jezus już się zbliża", za co grupa została oskarżona przez partię o obrazę uczuć religijnych i wezwana do sądu. Płyta zawierała także utwory "Marsz KPN", "Jestem ajron men", "Nie bój się Jonek" oraz "Rezerwę".
W 1993 roku grupa wydała kolejny krążek – "My już są Amerykany", na którym Kukiz naśmiewał się z heavy metalu ("Suka ciemna"), piłkarskich kibicow ("Ułani"), biznesmenów nowego pokolenia ("On nie jest cham"), a także powszechnej amerykanizacji polskiego rocka ("My już są Amerykany"). Z kolei teledysk do piosenki "Nie samym chlebem człowiek żyje" zdobył główną nagrodę na przeglądzie Yach Film Festival w 1994 roku w Sopocie.
W 1994 roku ukazał się album będący zapisem koncertu "Piersi" w Jarocinie. W tym samym roku, grupa zorganizowała w Niemodlinie koncert z okazji dziesięciolecia istnienia. Wystąpiły tam takie gwiazdy polskiej sceny muzycznej jak Kazik, Acid Drinkers, Closterkeller, T.Love, Big Cyc, Skawalker, czy Proletaryat. Niektórzy z wymienionych gości wystąpili także, na płycie "60/70" którą Piersi wydały jeszcze pod koniec 1994 roku. Kolejny krążek - "Powrót do raju" z 1995 roku - był satyrą na ówczesną sytuację polityczną, a konkretnie dojścia postkomunistów do władzy. W szczególny sposób wyrażały to takie utwory jak "Powróćże komuno" czy "Bolszewicy na mszy, czyli pieśni o cudownym nawróceniu". Kolejnymi dokonaniami zespołu, były albumy "Raj na ziemi" (1997), "Pieśni ojczyźniane (2000) oraz "Piracka płyta" (2004).
W styczniu 2013 roku Paweł Kukiz zrezygnował ze współpracy z zespołem Piersi.
Muzycy nie złożyli jednak broni i postanowili kontynuować swoją artystyczną działalność. Zrodził się pomysł, aby nagrać płytę „PIERSI i PRZYJACIELE 2”. Od lutego do maja 2013 roku, zespół PIERSI skomponował czterdzieści cztery utwory, z czego 17 najlepszych - ich zdaniem - zostało umieszczonych na nowej płycie.
Do współpracy muzycy zespołu PIERSI zaprosili znakomitych gości, przyjaciół: Łukasza i Pawła Golców, Jacka „Dżej Dżeja” Jędrzejaka (BIG-CYC, CZARNO-CZARNI), Andrzeja Nowaka (TSA, ZŁE PSY), Tomka „Lipę” Lipnickiego (ILLUSION, LIPALI), zespół TREBUNIE-TUTKI, gościa specjalnego – Rafała „Jeziora” Jezierskiego (byłego muzyka i współzałożyciela grupy PIERSI), oraz Adama „Asana” Asanova (HARATACZE), który decyzją muzyków, został nowym wokalistą zespołu.
Zespół na chwilę obecną koncertuje w składzie:
Zbyszek "Dziadek" Moździerski - bas
Marek "Mały" Kryjom - wokal, gitara, przeszkadzajki
Marcin "Manio" Papior – perkusja
Adam “Asan” Asanov - wokal
Adam "Hans" Kłos - gitara
Marcin "Rospor" Respondek - puzon
Erwin Żebro - trąbka